Překročili jste limit vaší kreditní karty?

Bojíte se, co se může stát, když překročíte limit na kreditní kartě? Možná to je jeden z důvodů, proč jste se stále nevzdali této platební metody. Zjistěte, co se stane, když překročíte strop svou kartu a zjistěte, co můžete dělat, pokud se ocitnete v této situaci.

Jaký je limit kreditní karty?

Při pořízení kreditní karty stanoví peněžní ústav a stroptj. maximální částka, kterou může zákazník měsíčně utratit, která definuje limit kreditní karty.

hodnota strop obnovuje se vždy, když je dluh vyrovnán. Představte si, že máte maximální limit 500 eur, ale na měsíční nákupy jste již použili 200 eur.

K použití vám zbývá pouze 300 eur zůstatku, který můžete využít, dokud vám nedojdou. Jakmile však zaplatíte 200 eur, které jste již utratili, máte 500 eur strop dostupný.

protože tam jsou stropy mnoho různých?

Limit kreditní karty stanoví finanční instituce s přihlédnutím k příjmu spotřebitele a dalším faktorům, jako je například to, zda jste vzorný dlužník, který platí všechny splátky včas.

Pokud bude vaše žádost o získání kreditní karty schválena, může být úvěrový limit, který banka zpřístupní, vyšší nebo nižší. O tom bude rozhodovat finanční instituce.

Pokud si přejete, kdykoli prodloužit svůj stropmůžete zavolat do své banky a požádat o přehodnocení.

Uvědomte si však, že je opakující se praxí finančních institucí požadovat důkaz, že jste dobrým dlužníkem (ve smyslu odpovědnosti za měsíční platby), aby mohli přijmout žádost o zvýšení limitu vaší kreditní karty.

Co se ale stane, když překročíte limit své kreditní karty?

V mnoha případech, pokud překročíte limit kreditní karty, vaše finanční instituce odmítne vaši platební transakci. Některé instituce však umožňují dokončení transakce, i když již překročila strop.

Abyste se vyhnuli zklamání a čelili dluhu mnohem vyššímu, než jste očekávali, měli byste si u své banky potvrdit, která forma smlouvy byla uzavřena a zda ve skutečnosti umožňuje či neumožňuje pokračování transakcí po dosažení maximálního limitu. kreditní kartou a také účtované úrokové sazby, pokud tento limit překročíte.

Pokud jste překročili limit kreditní karty, doporučujeme vám provést následující kroky:

1. Zkontrolujte platební metody a podmínky

Zpravidla při průjezdu strop z vaší kreditní karty bude účtován úrok. Některé banky ale dávají bezúročnou lhůtu splatnosti, proto si zjistěte, jaká je lhůta a zda již neuplynula.

Pokud se stále nacházíte v bezúročné lhůtě splatnosti a jedná-li se o částku, kterou lze uhradit celou, zvažte tuto možnost. Vyhnete se tak navýšení poplatků a zaplatíte pouze částku, kterou instituci dlužíte, bez dalších nákladů.

Pokud si situaci uvědomíte až po uplynutí lhůty pro bezúročné splátky, zkuste si v bance zjistit, zda je možné si měsíční splátky rozdělit a jak dlouho to můžete udělat.

Úroky budete muset platit vždy, ale pokud si splátku rozdělíte, nemusí dluh tolik zatížit váš rozpočet.

2. Posuďte dopad nové splátky

Překročení limitu kreditní karty může mít za následek novou měsíční splátku, pokud se rozhodnete splácet dlužnou částku ve splátkách.

Je důležité, abyste zhodnotili dopad, který tato nová splátka bude mít na váš život, protože na konci měsíce představuje další poplatek, který by mohl ovlivnit vaši míru úsilí.

Pokud nemáte další dluhy, lze tuto splátku snadno zvládnout s vašimi ostatními každodenními výdaji.

Pokud máte v současné době jiné dluhy a vidíte, že nová splátka ovlivňuje míru vašeho úsilí, mohlo by být dobrou volbou zamyslet se nad konsolidací kreditů a spojením všech splátek do jedné, abyste zmírnili zátěž na konci měsíce. .

3. Naplánujte si měsíční výdaje

Aby měl dluh za překročení limitu kreditní karty co nejmenší dopad, je důležité si výdaje naplánovat. Analyzujte své aktuální výdaje a zjistěte, na kterých výdajích můžete ušetřit.

Například, když si předem uděláte seznam svých měsíčních nákupů a výdajů, můžete se vyhnout případným zbytečným výdajům a pomoci udržet své finance v rovnováze.

4. Proměňte dluh v učení

Dluhová situace může představovat trýznivý okamžik ve vašem životě. Naučte se však z této lekce, jak se stát finančně zodpovědnější a lépe hospodařit s částkou, kterou máte jako limit na své kreditní kartě.

Věříme, že taková situace přispívá k lepšímu pochopení toho, jak fungují kreditní karty, a vybízí vás k větší opatrnosti při jejich používání.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *