Prevence ztrát pro malé podniky

Zmenšování nebo ztráta zásob v důsledku krádeže zaměstnance, chyby, krádeže v obchodě nebo podvodu je problém, který si žádný majitel malého podniku nemůže dovolit ignorovat.

Ve skutečnosti rok 2018 průzkum Národní federace maloobchodu zjistili, že úbytek představuje 1,33 procenta maloobchodních ztrát každý rok. Nemusí to znít moc, ale dohromady to znamená ohromné ​​množství Ztráta 46,8 miliardy dolarů v maloobchodě ročně.

Tyto statistiky vás nemají vyděsit, ale osvětlit problém, který majitele malých firem trápí už desítky let. Zde je několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste zabránili zmenšování skladových zásob v maloobchodě, které by způsobilo ztrátu výsledku vaší firmy.

1. Najměte opatrně

Nejde to obejít – myšlenka práce v maloobchodě nezáří stejným leskem jako v letech své slávy. Kdysi vychvalovaná jako velmi žádaná profese se práce v maloobchodě stala pronásledovanou historkami o dlouhých hodinách, hrubých zákaznících a nízkých mzdách.

Dosud se 4,6 milionu Američanů pracujících v maloobchodním prodeji, obchod není takový krach, jak by nás někteří vedli k domněnce. Trh práce, který je na vzestupu, však také znamená, že si uchazeči o zaměstnání mohou dovolit být vybíravější, což je jeden z důvodů vysoké fluktuace zaměstnanců v maloobchodě.

To samo o sobě to může ztížit najít důvěryhodné a schopné zaměstnance. Může být těžké vybojovat si čas na prověření pozadí a referenční volání. Ale klid, který přichází s vědomím, že svou celoživotní práci svěřujete schopným pracovníkům, vám může časem velmi dobře ušetřit peníze za školení a ztracené zákazníky.

I když se nemůžete pojistit, že vaši zaměstnanci nikdy nepřistihnou zákazníka, který má špatný den, můžete ze svého malého podniku udělat takový, jehož jsou vaši zaměstnanci hrdí, že jsou jeho součástí.

Forbes uvádí, že 70 procent zaměstnanců maloobchodu je „aktivně odpojeno“, což je obrovský problém v odvětví, kde znalost produktů a nadšení vašeho podlahářského personálu mohou způsobit nebo narušit zákaznickou zkušenost.

Investujte do školení a ujistěte se, že vaši zaměstnanci jsou zapálení pro vaši malou firmu stejně jako vy, takže budou chtít zůstat na dlouhou trať – – snížíte potřebu zaměstnanců na krátkodobý nebo částečný úvazek, kteří nemají čas se seznamovat s vaším inventářem.

2. Odhalte krádež

I když jste si jisti, že máte správné lidi, stále si musíte dávat pozor na interní krádeže – zvláště u novějších pracovníků, kteří na vaší výplatní listině nejsou příliš dlouho. americké podniky ztratí odhadem 5 procent svých ročních příjmů ke krádežím zaměstnanců každý rok, a přispěvatelka Forbesu Ivy Walker říká malé podniky jsou nejvíce ohroženy.

„Majitelé malých podniků mají často falešný pocit bezpečí ohledně rizika vnitřní hrozby,“ říká, většinou proto, že mají pocit, že znají své zaměstnance natolik dobře, že jim plně důvěřují.

Stanovení jasné zásady netolerance (a její sepsání pro všechny vaše pracovníky) je solidní způsob, jak jemně informovat nové zaměstnance, že krádeže zaměstnanců jsou neustále na vašem radaru.

Krádeže v obchodech a organizovaný maloobchodní zločin jsou také hlavním viníkem úbytku maloobchodu v důsledku externích krádeží, proto umístěte bezpečnostní kamery do oblastí s vysokým provozem – jako jsou pokladny, vchody a východy a mimo prostory montáže.

Zviditelněte je a upozorněte nakupující, že jsou sledováni, pomocí snadno rozpoznatelných značek. I něco tak jednoduchého, jako je zrcadlo, může pomoci zmařit případnou krádež zákazníka. Snadno se instaluje a poskytuje poměrně levný a efektivní způsob, jak dát zákazníkům vědět, že jsou „sledováni“, což snižuje pravděpodobnost, že budou krást.

3. Přehodnoťte uspořádání svého obchodu

Esteticky příjemné rozvržení prodejny vypadá jako malá firma 101 a je dobře známou skutečností, že poutavá výloha a rozvržení produktů může pomoci rozproudit podnikání a přimět lidi, aby se vraceli. Co však možná nevíte, je, že uspořádání vašeho obchodu může hrát klíčovou roli v prevenci ztrát.

Rozložení s volným průtokem je ideální, pokud usilujete o luxusní pocit s maximální viditelností, aby se zabránilo smrštění. Uspořádání s volným průtokem může také vytvářet otevřené linie pohledu v celém vašem obchodě – přitahovat zraky zákazníků ke speciálním předmětům a výstavám a zároveň umožňuje vašim pracovníkům diskrétně sledovat své okolí.

Umístění vaší pokladny je také důležité pro prevenci krádeží v maloobchodě. Menší, levnější předměty lze snadno ukrást a může to být nákladný způsob, jak ztratit zásoby. Umístění těchto impulzních předmětů u pultu ztěžuje jejich přemísťování.

Případné zloděje může odradit i postavení pokladny. Pokladna poblíž vchodu do vašeho obchodu může omezit krádeže a poskytnout zaměstnancům přímý výhled na dveře.

4. Buďte proaktivní v oblasti předcházení podvodům

V dobrém i ve zlém se placení hotovostí rychle stává minulostí. Průzkum zpracovatele plateb TYS z roku 2018 zjistil, že pouhá 14 procent spotřebitelů preferovalo nakupování v hotovostizatímco debetní karty se ve skutečnosti rychle stávají preferovaným způsobem platby pro průměrného nakupujícího hledajícího pohodlí.

Vzhledem k tomu, že se více plateb zpracovává virtuálně, je pro podvodníky stále snazší než kdy předtím milionů ročně v maloobchodních krádežích. Myšlenka sledování každého virtuálního pohybu vašich zákazníků se může zdát skličující – zvláště ke všem ostatním povinnostem, které má majitel malého podniku denně na sebe. Naštěstí existují společnosti, které existují pouze proto, aby tuto zátěž sňaly z vašich ramen.

Protože existují více druhů maloobchodních podvodů abyste si toho byli vědomi, měli byste své zaměstnance vyškolit, aby byli ostražití ohledně postupů prevence podvodů. Je také důležité je povzbudit a motivovat, aby se ozvali, pokud uvidí něco neobvyklého. Platební sklad tvrdí, že „Zmocnění (vašich spolupracovníků) k používání správných postupů a rozpoznávání potenciálních podvodů může zabránit podvodům od začátku a uklidnit majitele, protože vědí, že zaměstnanci byli dobře vyškoleni.“

5. Vyhněte se nákladným administrativním chybám

Přiznejme si to: Lidská chyba je v podstatě nevyhnutelná. Vzhledem k tomu, že velká většina maloobchodníků přešla z papírové evidence na digitální, může něco tak jednoduchého, jako je překlep nebo špatně umístěná desetinná čárka, vést k nákladné chybě.

Běžným viníkem úbytku maloobchodu jsou administrativní a skladové chyby. Naštěstí je to také jeden z nejjednodušších, kterému se lze vyhnout. Spárování spolehlivého systému správy osobních zásob s důvěryhodným systémem prodejních míst je dobrý způsob, jak bojovat proti zmenšování a špatnému řízení zásob tím, že zachytíte všechny nesrovnalosti dříve, než způsobí zkázu v rozpočtu vaší firmy.

Bez ohledu na to, v jakém typu podnikání podnikáte, integrace systému POS vám i vašim zaměstnancům usnadní život tím, že zachytí chyby v zásobách a nesrovnalosti v datech, které by jinak zůstaly nepovšimnuty, dokud by nebylo příliš pozdě.

Dát to všechno dohromady

Žádné zmenšování není dobrý cíl a v ideálním světě by výše uvedené kroky k zamezení ztrát vedly k nula procentům ztrát pro všechny podniky napříč. The Národní maloobchodní federace ve svém výročním průzkumu z roku 2018 našel známky toho, že míry úbytku pomalu klesají – což dokazuje, že taktiky prevence maloobchodních ztrát, jako jsou přísnější prověrky zaměstnanců a větší pozornost k detailům při zpracování plateb a vracení, začínají vykazovat návratnost.

I když je pravda, že zločinci jsou stále důvtipnější a digitální nesrovnalosti mohou způsobit, že budete náchylnější k nekonzistentním datům a podvodům, ve vaší budoucnosti může velmi dobře existovat prakticky neomezené podnikání, pokud budete pečlivě najímat a používat správné nástroje.

Jasmine Glasheen je uznávána jako přední influencerka, spisovatelka, editorka a zástupkyně značky poskytující online i video obsah. Je častým přispěvatelem do mnoha publikací, včetně předních maloobchodních časopisů a zpravodajských webů, technických blogů a četných módních a lifestylových veletrhů. Je přispívající redaktorkou RetailWire, obsahovou vedoucí v Retail Minded a je autorkou mnoha e-knih a whitepapers pro soukromé klienty. Glasheen také poskytuje nové myšlenkové vedení ve formě živého video obsahu, webinářů a podcastů.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *