Proč nemůžete uspět s postojem „Poor Me“

Štěstí přeje odvážným, v životě obecně a zvláště v podnikání. Jakýkoli výjimečný obchodní vedoucí, kterého můžete jmenovat – od Mary Barra až po Steva Jobse – dosáhl toho, čeho dosáhl, na základě pozitivního, učenlivého přístupu. Nebyl čas na výmluvy, negativitu a sebepohrdání.

A nejlepší věc? Mnoho z těchto výjimečných obchodních lídrů, které můžete jmenovat, pocházelo ze stejného prostředí, jako je ten váš. Ani Steve Jobs, ani Mary Barra se nenarodili se stříbrnými lžičkami v ústech.

Michael Jordan, vůbec první miliardář NBA, který je nyní úspěšným podnikatelem, jednou řekl, že znovu a znovu selhal a že to bylo selhání, které mu umožnilo uspět.

Nefňukal ani nenadával, když jako dítě neudělal známku, nenacházel výmluvy. Nezaujal postoj „chudák já“. Stejně jako všichni velcí obchodní vůdci se razil vpřed a odrazil se.

Myšlení je všechno. Pokud je váš postoj správný, čeho můžete v podnikání dosáhnout, bude neomezené. Disneyland by neexistoval, kdyby Walt Disney přijal postoj „chudák já“, když se obyvatelé Anaheimu pokusili vetovat jeho plány. Apple by nebyl tím inovativním a vizionářským byznysem, jakým je dnes, kdyby Steve Jobs zaujal postoj „chudák já“, když ho jeho vlastní společnost v 80. letech vyhodila.

Pokud máte více výmluv než pohonu, jsou to nakonec vaše výmluvy, které povedou k vašemu pádu, na rozdíl od nedostatku talentu, příležitostí nebo peněz. Nezáleží na tom, jak moc jste odhodlaní nebo vytrvalí, výmluvy jsou nejslabším článkem obchodníka. Nesprávný přístup vytváří nerozhodnost a váhavost, a když jsou marže tak dobré jako v podnikání, nerozhodnost a váhavost dává vašim soupeřům výhodu.

Ještě nejste přesvědčeni? Pojďme se podívat na to, proč nemůžete uspět s postojem „chudák já“.

“Nevím, co dělám, a nikdo mi to neřekne.”

Už neexistuje žádná omluva pro to, aby ses pustil do této řady. Kdybychom se naučili létat s lidmi na Měsíc v 60. letech, můžeme Všechno Naučte se, jak vytvořit úspěšnou firmu v roce 2018.

V roce 2018 jsme skutečně požehnáni více zdroji a přístupem k dalším nástrojům, kurzům, mentorům, knihya aplikace, které nám pomáhají budovat podnikání než kdy jindy. Je vám k dispozici vše, co se potřebujete naučit o tom, jak zahájit úspěšné podnikání, od případových studií až po jak se prezentovat investorům dokonce jak na to optimalizovat svůj web. Všechny informace jsou v knihách, podcastech, webových stránkách a dokonce i na Facebooku.

Jistě, něco z toho stojí peníze – ale spousta z nich ne. Žijeme ve věku, kdy obchodní lídři rozdávají svým následovníkům zdarma hromady kvalitních informací.

A Hádej co? Není těžké to pochopit. Není to žádná raketová věda. Místo toho je to pro některé lidi těžké nářadí jednoduše proto, že to dost nechtějí nebo mají příliš mnoho výmluv.

Chcete si život ještě více usnadnit? Spolupracujte s konzultantem. Připojte se k příslušné skupině na Facebooku a zeptejte se někoho, kdo tě bude mentorovat.

“Nikdo mi neposkytne informace,” je chabá výmluva, která už to neřeší.

“Nemám čas.”

Tohle musí být ta nejfrustrovanější výmluva ze všech. Každý obchodní lídr, který to slyší v roce 2018, musí chtít strčit pěst do pusy.

Matematika je základní. Představme si, že pracujete na plný úvazek. Den má 24 hodin. Řekněme, že spíte 8 hodin a celkem 2 hodiny strávíte cestou do práce a z práce. Pak strávíte 8 hodin v práci a další hodinu večeříte a sprchujete se, když se vrátíte domů.

Zbývá vám tak 5 hodin. Řekněme, že máte partnera a děti, takže jim pravděpodobně většinu dní věnujete 2 až 3 hodiny denně.

Stále vám zbývají další 2 až 3 hodiny. Jak je hodláte strávit? Chystáte se sledovat Lakers na ESPN nebo procházet svůj Instagram? Nebo budete pracovat na svém úžasný podnikatelský nápad?

Pokud nejúspěšnější světoví obchodní lídři mají čas provozovat mnohociferné podniky a přitom trávit čas se svými rodinami a trávit dovolenou, proč ne vy? Proč nikdo nemůže?

Jde o dvě věci:

Vyhněte se prvnímu a utřiďte si priority. Zapište si je nebo si stáhněte plánovací aplikaci, která vám pomůže lépe řídit svůj čas. A pokud opravdu nemáte čas udělat vše, co potřebujete pro své podnikání? Outsourcing.

“Asi selžu.”

Není v tom žádné „pravděpodobně“. Vy vůle selhat.

Ale Hádej co? Tak budou všichni!

Vlastně už to má každý. Všichni vaši oblíbení obchodní lídři znovu a znovu selhali a úspěch přichází právě díky neúspěchu.

Život není to, co se nám děje; je to, jak reagujeme na to, co se nám děje. Pokud to vzdáte po prvním nezdaru, nikdy nebudete mít nic, po čem toužíte. Je načase změnit své myšlení v tomto ohledu a přijmout, že k selhání dojde, ale toto selhání je učitelem, který nám ukazuje, jak ne udělat něco.

Ve své oblíbené knize „Lean Startup“, říká Eric Ries začínajícímu podnikání, aby rychle zkrachoval. Jinými slovy, selžte co nejdříve, abyste se mohli posunout dál a udělat to správně.

Pamatujte, že úspěch v podnikání závisí na tom, co na cestě děláte. Budou chyby, budou neúspěchy, ale není to konec. Vždy existuje jiný způsob – lepší způsob – jak dělat věci, ale správný způsob můžete objevit pouze tím, že něco zkusíte.

“Nemám peníze.”

GoPro je docela skvělý produkt, který měl a tržní hodnota 2,25 miliardy $ v roce 2012. Její zakladatel Nick Woodman je miliardář.

Jako miliardář se však nenarodil.

Jako milionář se ani nenarodil.

Ve skutečnosti, když poprvé přišel s myšlenkou GoPro, byl se všemi záměry a účely na mizině.

Měl také sen a vizi a nějakým způsobem získal 10 000 dolarů, aby svůj nápad rozjel. Na zavedení GoPro to však nestačilo, a tak se obrátil na rodinu a přátele, kteří společně vybrali dalších 65 000 dolarů.

Do roku 2005 GoPro mělo tržby 150 000 $.

Online seznamka Plenty of Fish je další slavnou bootstrapped společností. Zakladatel Markus Frind začínal doslova s ​​ničím jiným, než s určitými znalostmi kódování a svou ložnicí – ale změnil POF v a 575 000 000 $ společnosti do roku 2015.

Nedostatek peněz nikdy není tou pravou omluvou. Je to jen kouřová clona, ​​která má zakrýt fakt, že má člověk špatný přístup. Buď nevěří sami sobě, nevěří svým nápadům, nevěří trhu – nebo jsou prostě příliš líní na realizaci.

V roce 2018 nebylo nikdy snazší získat finance pro svůj podnikatelský nápad. Existují tradiční způsoby financování, jako je rizikový kapitál, ale pokud je váš nápad založen na blockchainu, nyní existují ICO – a každý, kdo říká, že v ICO nejsou peníze, si musí dělat srandu. The Telegram ICO získal neuvěřitelných 2 000 000 000 $.

Pamatuj si to Všechno vaše výmluvy jsou pravděpodobně kouřové clony. co je nemovitý proč jsi to ještě nestihl? Zjistěte, co to je, a pracujte na tom. Hodně štěstí a nezapomeňte sdílet!

Aljaz Fajmut je internetový podnikatel a zakladatel Nightwatch – nástroje pro zviditelnění vyhledávání nové generace. Sledujte ho na Twitteru: @aljazfajmut

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *