Protijed na vyhoření pro podnikatele

Konečně ty zahájil vlastní podnikání. Nedovolte, aby vám to vyhoření vyrvalo! Vášeň vás dostane dalekoale nezabrání vyhoření.

Odhaduje se, že syndrom vyhoření stojí americkou ekonomiku 300 miliard dolarů ročně a podnikatelé a vlastníci malých podniků přispívají svým spravedlivým dílem.

Jsem podnikatelem více než 25 let a jasně si pamatuji neočekávané stresory, se kterými jsem se musel vypořádat a které jsem nikdy nečekal, když jsem poprvé začal podnikat.

Na podnikatele může vyhoření lézt

Stres ze začátku podnikání pro mě a mnoho dalších pramení z dlouhé pracovní doby, abych vyšel vstříc každému klientovi a nevracel peníze. Někdy je to také důsledek přijímání projektů mimo naše odborné znalosti, jejichž dokončení zabere mnoho hodin výzkumu a vývoje.

Ale největším stresem pro mě bylo to v počáteční fázi spouštění. Peněz bylo málo, tak jsem nesáhl a nezískal pomoc, kterou jsem potřeboval. Izolace se k nám může vkrádat. Podnikatelé mají tendenci si myslet, že jen dělají svou práci, a nevšimli si, že přerušili své životy ostatním lidem. Často omezujeme své spojení s ostatními, když to nejvíce potřebujeme.

Koučuji mnoho samostatně výdělečně činných klientů, kteří se kvůli extrémnímu stresu, herkulovským nárokům a celkovému vyčerpání sotva udrží. S těmito příznaky směřují k vyhoření.

Jak vypadá syndrom vyhoření?

Co je vyhoření? Americké psychologické asociace David Ballard, PsyDpopisuje pracovní vyhoření jako „dlouhou dobu, kdy někdo zažívá vyčerpání a nedostatek zájmu o věci, což má za následek pokles jeho pracovního výkonu“.

Mezi varovné signály patří vyčerpání, potíže se soustředěním na práci a nedostatek motivace. Vyhoření může být způsobeno řadou faktorů, od pravidelné dlouhé pracovní doby, nepřetržitého připojení k internetu a frustrace, která přichází, když nemáte příjem, který chcete a potřebujete, aby se vaše podnikání ubíralo správným směrem. Podnikatelé ve spouštěcím režimu někdy zjistí, že potřebují nosit mnoho klobouků a „udělejte více s méně“.

Odolnost je klíčem k překonání stresu

Protijed na syndrom vyhoření je odolnost. Odolnost není o schopnosti překonat výzvy a jít dál. Jde o rozvoj dovedností přizpůsobit se, zotavit se a nabít se, abychom mohli být produktivní a spokojení ve své kariéře a životě.

Během prvních 10 let mého koučování jsem poskytoval kariérové ​​poradenství a asistoval profesionálům v přechodu – mnoho z těchto jedinců bylo propuštěno ze svých zaměstnání. Někteří z mých klientů byli tímto přechodem odhozeni a začali pochybovat o svých schopnostech, i když měli velmi úspěšnou kariéru.

Pro srovnání, jednotlivci, kteří se museli naučit dovednosti, aby zvýšili svou odolnost byli schopni mnohem efektivněji procházet procesem kariérního přechodu. Z této práce jsem identifikoval pět společných strategií, které tito odolní lidé měli jako součást svého kariérního nástroje. Ty se později staly mým Benatti Resiliency Modelem a používám ho se všemi svými koučovacími klienty.

5 strategií pro zvýšení odolnosti

Benatti Resiliency Model zahrnuje pohodu, sebeuvědomění, vaši značku (silné stránky), způsoby, jakými jste spojeni s ostatními, a inovace nebo vytváření prostoru pro zkoušení nových věcí.

1. Pohoda: Starejte se o sebe

Pohoda se zaměřuje na péči o sebe: vaše fyzické, emocionální a duchovní zdraví. Zahrnuje spánek, cvičení, výživu a znalost vašich stresorů a vytvoření plánu, jak se s nimi vypořádat.

Posilovač odolnosti pohody: Udělejte si z neděle zábavný den. Naplánujte si něco zábavného každý neděli a také si naplánujte, co budete dělat následující víkend. Očekávání bude posílí vás během pracovního týdne. Nečekejte, až budete mít volný čas něco dělat zábava – možná nikdy nebudete mít volný čas.

2. Sebevědomí: Ověřte si svůj účel

V strategie sebeuvědomění, žádám klienty, aby prozkoumali svůj účel, protože to definuje směr, kterým chtějí, aby se jejich kariéra a život ubíraly. „Kontrola“ myšlení pomáhá lidem posunout se vpřed tím, že zdůrazní kontrolu, kterou mají nad svými reakcemi na okolnosti. Znalost přirozených darů a výzev vašeho typu osobnosti je klíčem k dobrému fungování na pracovišti.

Posilovač odolnosti sebeuvědomění: Berete si víc práce, než můžete? realisticky zvládnout, protože se bojíte, že to „správně“ dokážete jen vy? Dejte si a ověřte realitu a uvědomte si, že může existovat více než jeden správný způsob, jak dosáhnout a úkol, i když to není vaše cesta.

3. Značka: Zaměřte se na své silné stránky

Značka není jen o odlišení se na trhu; znalost své vlastní osobní značky vám pomůže být ve své kariéře viditelnější a proaktivnější.

Musíte se zeptat sami sebe: „Čím chci být známý?” Znalost vaší osobní značky vám pomůže zaměřit vaši pozornost, takže se budete věnovat pouze takovým projektům doplnit své silné stránky a dodat vám energii, spíše než vytvářet další stres.

Posilovač odolnosti značky: Využíváte své přednosti v kariéře i osobním životě, nebo se neustále snažíte dělat vše pro všechny? Přemýšlejte o tom, jak je můžete začlenit, aby vám dodaly energii, zaměřily vaši pozornost a zabránily vyhoření. Dělat jednoduchý SWOT analýza sebe sama může pomoci – upřímně se podívejte na své silné a slabé stránky, příležitosti a hrozby.

4. Připojení: Vyhněte se izolaci

Spojení je o kultivaci vztahů. Silné vztahy jsou prediktorem života a kariérní uspokojení, takže se na to nesnažte jít sami, i když podnikáte sám.

Posilovač odolnosti připojení: Naplánujte si čas s přáteli a kolegové, kteří vás podporují a dodávají energii, a omezit svůj čas s toxickými lidmi. Při setkání s kolegové, všímejte si, zda vám ubírají energii, nebo vám energii dodávají. S přáteli, všimněte si, zda se poté cítíte obnoveni a osvěženi nebo staženi dolů a negativně trávit čas s nimi.

5. Inovace: Vyzkoušejte něco nového

Začlenění prostoru a času pro inovace ve vaší kariéře a osobním životě vás udrží nabité. To může zahrnovat zavádění nových zájmů nebo kompetencí.

Posilovač inovační odolnosti: Kreativita a hra jsou důležité pro inovace a dobít. Co děláte tento týden kreativního nebo hravého? Co jsi učení se? na co jsi zvědavý?

Jediná otázka, která může zabránit vyhoření

Nejjednodušší způsob, jak předejít vyhoření, je začít touto základní otázkou: “Co potřebuji, abych se cítil více nabitý energií, bylo o něj lépe postaráno, více soustředěný a více inspirovaný?” Zapište si pár nápadů a odhodlávejte se od zítřka k jednomu malému kroku pro dobití energie.

Potřebujete si během dne udělat více přestávek, více odpočívat, cvičit, setkávat se s přáteli či kolegy nebo možná brát život méně vážně a více se bavit? Ať je to cokoli, začněte posilovat svou odolnost již nyní a uvidíte, jak to podnítí nejen váš profesní úspěch, ale i váš osobní úspěch.

Beth Benatti Kennedy, MS, LMFT, je autorkou knihy Career Recharge: Five Strategies to Boost Resilience and Beat Burnout. Do své role vedoucí a výkonné koučky, expertky na trénink odolnosti a řečníka přináší více než dvacetileté zkušenosti. S rozsáhlými zkušenostmi v oblasti kariérního rozvoje koučuje jedince s vysokým potenciálem, jak strategicky využít svůj vliv, efektivně spolupracovat a zaměřit se na inovace.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *