Rozchod se svým prodejcem? 9 tipů, jak vybrat ten nejlepší

Pokud za restaurací nemáte fungující farmu, budete si muset vytvořit dobré vztahy s důvěryhodnými prodejci, abyste mohli provozovat své podnikání. Výběr nejlepšího prodejce pro vaši restauraci může vyžadovat značné množství výzkumu a zvážení, ale správná organizace může zajistit hladký chod vašeho podnikání. Koneckonců, zásobování vaší restaurace těmi správnými ingrediencemi a nezbytnostmi vám může u zákazníků vylepšit nebo narušit vaši pověst. Pokud například provozujete kavárnu, vyčerpání vašich nejprodávanějších pozemků při více než jedné příležitosti může otřást důvěrou i vašich nejvěrnějších zákazníků. (Obchod kávových démonů zbavených kofeinu je ne pěkný pohled.)

Vynikající dodavatel se může ujistit, že vaše zásoby budou doručeny včas, pomůže vám přizpůsobit se trendům v oboru a poskytne kvalitní ingredience pro vaše zboží. I když možná budete muset nakupovat a vyzkoušet několik prodejců, než narazíte na dokonalou shodu, udržování vysokých standardů vám pomůže najít spolehlivého prodejce vašich snů. Proces prověřování trvá trochu času. Jakmile si však vytvoříte vztah s prodejcem, který vaší místní restauraci poskytne vše, co potřebuje, včas, budete v mnohem lepší pozici, abyste mohli obsloužit své zákazníky v kvalitě, kterou očekávají.

1. Porovnejte ceny

Cena není jediným faktorem, který je třeba při výběru prodejce zvážit, ale určitě má velký vliv na vaše rozhodnutí. Jak je vysvětleno v časopise Food Safety Magazine, porovnávání cen vašeho nejdůležitějšího zboží je jedním prvkem, který je třeba mít na paměti při rozhodování mezi různými prodejci. Za zvážení stojí i množství práce, která je s tím spojená: bylo by cenově výhodnější kupovat hotové pečivo, nebo je levnější zaplatit svým zaměstnancům pečení? Náklady na samotné zboží, stejně jako množství školení a práce, které mohou vaši zaměstnanci potřebovat, aby s nimi pracovali, jsou prvky, které si zaslouží pečlivé prozkoumání. [bctt tweet=”Consider cost of goods and labor needed for food prep when comparing vendor prices.” username=”joinhomebase”]

2. Sledujte kvalitu produktu

Získání zboží, které potřebujete, za cenu, která vyhovuje vašemu rozpočtu, je pouze částí z mnoha prvků, které je třeba mít na paměti: kvalita je také velkým hlediskem. Jak je vysvětleno v Forbesto je dobrý nápad prohlídka zařízení a kontrolovat jejich postupy při manipulaci a balení, zejména u prodejců čerstvých potravin. Cenný prodejce bude mít zavedené postupy, které zajistí, že vaše zásilky zůstanou čerstvé a bezpečné. Vaše finální pokrmy totiž vylepší pouze použití kvalitních surovin. Také je dobré zkontrolovat alespoň část každé zásilky kvůli kontrole kvality, protože jedno špatné jablko by mohlo (spíše doslova) hromadu zkazit.

3. Vyjednat podmínky dodavatele

Nebojte se vyjednávat s potenciálními prodejci, abyste získali nabídky, které nejlépe vyhovují vašemu podnikání. Cena je samozřejmě vždy dobrým výchozím bodem. Ale jak je uvedeno v Restaurant Engine, můžete také zvážit vyjednávání harmonogramu dodávek nebo platebních podmínek. Jednoduchým způsobem, jak pokrýt všechny své základny, je například nařídit svým prodejcům, aby doručovali v úterý, aby měli po ruce dostatek zásob na pokrytí víkendového shonu. Dokonce i spolupráce na nalezení nejlepší denní doby pro příjem dodávek (tj. ne během obědové špičky) je snadný způsob, jak přimět dodavatele, aby s vámi spolupracoval.[bctt tweet=”Don’t be afraid to negotiate with vendors to get the deals that work best for you.” username=”joinhomebase”]

4. Vyzkoušejte před nákupem

Když porovnáváte několik potenciálních dodavatelů, získat vzorky jejich zboží je chytrý nápad. Přece nechcete uvíznout u několika zásilek mizerných rajčat jen proto, že váš nový prodejce přeháněl popisy jejich kvality. Jak je vysvětleno ve skóre, zobrazení vzorků produktů vašeho prodejce – a dokonce je vyzkoušet, když je to vhodné – je vždy dobré. Toto je jeden případ, kdy se může neviditelné nakupování vymstít. Pro své zákazníky chcete přece jen to nejlepší.

5. Zkontrolujte kvalitu služeb

Spolupráce s prodejcem, který dodává tu nejlepší zeleninu na světě, nebude moc znamenat, pokud nedokáže dodat zboží včas. Pozdní objednávky, zpoždění odpovědí na faktury a další chyby může zkomplikovat vaši schopnost obsluhovat zákazníky, jak je uvedeno v CBS News. Je důležité vybrat si dodavatele, který je důvěryhodný a spolehlivý. Pokud je vaše restaurace známá například svým úžasným guacamole, to poslední, co potřebujete, je nespolehlivá dodávka avokáda. Předem zatlučte podrobnosti o doručení a držte své prodejce na rozumné úrovni.

6. Spolupracujte se zaměstnanci zákaznického servisu

Snažíte se svým zákazníkům poskytovat skvělé služby; podobně může být užitečné vyhledat dodavatele, jehož zaměstnanci pro vás udělají něco navíc. Jak je vysvětleno v Houstonská kronika, prodejci, kteří mají vyhrazený personál zákaznických služeb pravděpodobněji splní vaše potřeby. Vstřícný personál vám pomůže opravit jakékoli okamžité chyby a časem si můžete vytvořit výjimečně dobrý pracovní vztah. (Koneckonců, chtějí si udržet vaši firmu jako klienta).

7. Zvažte minimální objednávky

Pokud provozujete místní restauraci, možná nebudete mít potřebu – nebo skladovací prostor – na obří objednávky zboží. Ujistěte se, že vaši prodejci mohou vyhovět menším objednávkám. Nechcete, aby zůstalo více čerstvých produktů, než můžete spotřebovat, než se zkazí.

8. Upravit pro trendy

Ať už je to omáčka Sriracha, cronuty nebo vše potažené slaninou, držet krok s trendy v jídle může pomoci vaší restauraci zůstat relevantní a oblíbená. Například, Forbes předpověděl, že gussied-up verze masové kuličky, klobásy a pečivo budou další „to“ potraviny. Díky spolupráci s dodavatelem, který vám pomůže přizpůsobit se trendům v oboru, bude tento proces ještě jednodušší.

9. Zkontrolujte reference

Nemusíte brát tvrzení svého prodejce o kvalitě jako nominální hodnotu. Zjistěte, jaké další restaurace obsluhuje váš potenciální prodejce a zavolejte a ověřte si jejich skutečný výkon, jak je doporučeno v The Food Service Warehouse. Je to snadný způsob, jak zajistit, aby váš vybraný prodejce mohl podložit svá tvrzení o vynikajících službách.
Další tipy na provozování místní restaurace najdete na naší stránce Zpět do prace strana.

setTimeout(function () {
!funkce (f, b, e, v, n, t, s) {
if (f.fbq) return;
n = f.fbq = funkce () {
n.callMetoda?
n.callMethod.apply(n, argumenty) : n.queue.push(argumenty)
};
if (!f._fbq) f._fbq = n;
n.push = n;
n.loaded = !0;
n.verze = ‘2.0’;
n.fronta = [];
t = b.createElement(e);
t.async = !0;
t.src = v;
s = b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t, s)
}(okno, dokument, ‘skript’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘289044868114522’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
}, 3000);

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *