Rozšiřte své zaměření, abyste mohli růst v podnikání i v životě

Život může být někdy šílený a hektický.

Jde o to, že najít správné způsoby, jak se učit a zároveň rozvíjet svou odbornost (a ano, dospívat a dělat život a rodinu), může být omračující.

Začínám si uvědomovat, že informace a znalosti v oboru mohou být tak utlumené. Jak víte, kam jít, abyste našli správná řešení, odpovědi, fakta atd., abyste se dostali z bodu A do bodu B?

V Palo Alto Software (tvůrci Bplans) to také často slýcháme od majitelů malých podniků a podnikatelů:

Co bude potřeba k tomu, aby se moje podnikání dostalo z místa, kde je nyní, tam, kam půjde?

Co když to, co opravdu chci, je jít ven na vlastní pěst a začít podnikat?

Jaké to je začít podnikat, když mám rodinu a je těžké sehnat finance?

Zdroje a příležitosti k učení a růstu existují

Jde o to, že řešení existují. Existují zdroje. Existují místa a nástroje, které je mohou pomoci vyřešit. Vezměte si například naše nástroje LivePlan a Outpost a samozřejmě naše blogy – ty jsme vytvořili, abychom pomohli malým podnikům vyřešit jejich problémová místa a růst.

Pokud hledám marketingovou expertizu, mám své newslettery, blogy a podcasty.

Pokud se chci naučit být mámou, zeptám se své rodiny a přátel.

Pokud bych chtěl získat ty nejlepší tipy, jak zůstat zdravý a aktivní, opřu se o svůj místní atletický klub a vyniknu sportovci v Eugene a od něj.

Pokud se chci inspirovat k zapojení do komunity, zjistím, co dělá moje místní síť mladých profesionálů a organizace, se kterými jsou zapojeni.

Musíme si vybrat jen jednu cestu, abychom byli opravdu šťastní a úspěšní?

Výzva, na kterou neustále narážím, je ptát se sama sebe – se všemi možnými místy, kam mohu zaměřit svou pozornost, opravdu musím vybrat jen jedno? Základy lineární trajektorie sahají do mého dětství. Jedna otázka se opakovala: „Čím chceš být, až vyrosteš?” Vybral jsem si své kurzy, mimoškolní programy, stáže, obor pro jednu věc. Vytvářel jsem svá rozhodnutí tak, abych byl dobrý v jedné věci.

Mohu být nejlepším kandidátem na práci, nejlepší volbou, nejlepším spoluhráčem – pokud můj vývoj ukazuje na jednu věc. Všechno ostatní, co do skládačky nezapadá, by mohlo být rušivým prvkem.

Ale proč bych to nemohl být já a že? Je to podobné jako otázky, které dostáváme každý den od naší komunity podnikatelů a vlastníků malých podniků.

S každou publikací, zdrojem, spojením a dalšími má rada tendenci se vztahovat k této věci nebo ta věc. Můžete být skvělí v budování svého podnikání nebo kariéry, pokud tam zaměříte veškerou svou pozornost. Můžete být skvělou mámou, pokud si koupíte všechny doporučené autosedačky a věci do školky. Můžete být skvělí v udržení zdraví, pokud budete cvičit v jedné posilovně a jíst plnohodnotné potraviny. Můžete mít skvělé manželství, pokud si přečtete pět jazyků lásky.

Ale ne vždy tam jsou zmínky o tom, jak se mohu pokusit dosáhnout této věci – být X, dělat Y a tak dále, zatímco můj manžel buduje firmu. A když stále pracuji na plný úvazek, snažím se naplánovat potřebné schůzky a děláme dobrovolníky ve výborech při obědě a po práci. To vše, zatímco se snažíme odhalit jen jednu jedinou hodinu pro sebe pro péči o sebe – a především právě teď, když zjišťujeme, jak být novými rodiči pro naši krásnou holčičku.

Přestaňte se omlouvat za hledání rovnováhy

Jak tedy zjistím rovnováhu ve všech částech mého života?

Znovu a znovu se toužím naučit víc, ale cítím, že různé části mě postupují vpřed, protože na ně zaměřuji své úsilí – zatímco jiné jsou zanedbávány nebo zanedbávány. Někdy je to zdrcující a já to prostě chci vzdát.

Dokud se mi nedostala do rukou kniha, která mi poskytla povzbudivou řeč, kterou jsem potřeboval.

Konečně jsem si uvědomil, že ano, mohu být tímto a to – právě jsem se zasekl na místě, protože jsem se nedokázal omluvit za všechny věci, které jsem identifikoval. Mohu být skvělá máma a pracovat na plný úvazek. Umím být digitálním marketingem a instruktorem kreativního tance. Mohu být mimo mě, když pracuji na své budoucnosti.

Kniha je “Holka, přestaň se omlouvat“ od Rachel Hollis.

Je příhodné, že mi máma k narozeninám darovala knihu Rachel Hollis. Myslím přes osmózu (Dobře, ale ve skutečnosti jsem s ní mluvil po telefonu), že věděla, že tohle je kniha, kterou v tomto okamžiku svého života potřebuji.

Zde je část, která opravdu vynikla:

„Je možné usilovat o něco pro sebe a zároveň se dobře ukázat lidem, které milujete.

Je možné být skvělou matkou a skvělou podnikatelkou. Je možné být úžasnou manželkou a přesto se chtít pravidelně scházet se svými přítelkyněmi.

Je možné být tím a tím. Je možné se rozhodnout, že se budete soustředit na to, kdo jste a na čem vám nejvíce záleží, a nechat názory ostatních lidí odpadnout.

Nepodléhejte humbuku, tlaku nebo pocitu viny, že musíte být jedním nebo druhým.“

Rachel Hollisová – mluvíte mým jazykem. V tomto jediném odstavci jsem se nemohl cítit více ověřený a bylo to přesně to, co jsem si potřeboval přečíst, abych se cítil zmocněn.

Nemusíte být jen tak či onak

Věřte mi, že můj manžel, přátelé a rodina byli neuvěřitelní, když mi dávali zprávy, jako je tato, během odlivů a toků života. Někdy ale potřebujete jen chvilku samoty a knihu přímo ve vašem klíně, abyste přesně ta slova, která jste chtěli vidět, vám zírala přímo do tváře.

Takže tady je moje shromažďovací zpráva a šablona pro vyplnění prázdného místa, kterou bych rád vyplnil.

“Jsem _________ a _________.”

A je to. Je to tak jednoduché.

Možná ten váš zní: „Podnikám a sedí ve správní radě neziskové organizace nebo „Snažím se získat půjčku na růst své společnosti a Stále pracuji na plný úvazek v denní práci.“

Zapište si to. Řekněte to ráno nahlas, abyste začali svůj den s úmyslem. Projděte si to svou myslí ve chvílích pochyb a nejistoty.

Dokonce vám dávám povolení vyplnit prázdná místa více než jednou. Věřím, že všestrannost, komplexnost a rovnováha mohou existovat vedle sebe.

Protože pro mě:

Jsem zaměstnanec na plný úvazek a milující máma.

Jsem totální extrovert a tichý luštitel.

Jsem laskavý tanečník a absolutní nepořádek v reálném životě.

Jsem dcera, manželka, přítelkyně a dobrovolnice, podporovatelka, dárce, konatelka a tvůrce a…a…

…a víš ty co? Přestanu se za to omlouvat.

Za co se přestaneš omlouvat?

Alyssa Powell je matka, tanečnice, čtenářka, spisovatelka – to vše umožnila studená káva. Má talent pro nastavení CRM a choreografické tance ve spánku. Spojte se s ní Cvrlikání a Střední.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *