Rychlé tipy k rozvoji obchodu se suvenýry

Pro prodejce založené na cestovním ruchu to není jen zábava a hry. Navzdory skutečnosti, že Světová rada pro cestování a cestovní ruch uvádí, že cestovní ruch přinesl 8,8 bilionu dolarů a 319 milionů pracovních míst pro globální ekonomikuexistuje jedna zřejmá nevýhoda toho, že jste prodejcem založeným na cestovním ruchu: Vaši zákazníci jsou ve městě obvykle jen několik dní.

Z tohoto důvodu si obchodníci v oblasti cestovního ruchu nedokážou vybudovat stálou klientelu stejným způsobem jako ostatní podniky – proto je zvláště důležité, aby maloobchodníci, kteří spoléhají na cestovní ruch, věděli, jak ovládnout své odvětví a jak přilákat zákazníky. nekonvenčními způsoby.

Zde je návod, jak si mohou podniky v obchodech se suvenýry poradit prodejní cíle ven z parku, aby se stal nezbytnou destinací pro turisty i místní obyvatele.

Použijte tyto nástroje pro tvorbu marží

Můžete se ptát, co je to „tvorba marže“? „Marže“ odkazuje na a zisková maržecož je rozdíl mezi velkoobchodní cenou, kterou maloobchodníci platí za produkt, a cenou, za kterou se produkt prodává v obchodech.

Marže jsou vždy vyjádřeny v procentech a maloobchodníci mívají nižší ziskové marže než jiná odvětví, ale vše závisí na prodejně a sektoru. Průměrná maloobchodní zisková marže se pohybuje někde mezi 0,05 procenta a 3,5 procenta. Některé produkty jsou však „vytvářečem marže“, což znamená, že je lze zakoupit velkoobchodně za nízkou cenu a dále prodat za výrazně vyšší cenu.

Maloobchodníci se drží jemné linie: Pokud je celý obchod plný výrobců marží, zákazníci to mohou považovat za příliš jednoduché nebo to nestojí za cenu. Pokud však obchod nemá žádné nástroje na vytváření marží, může být obtížné dosáhnout zisku na zboží s nízkou marží.

Přizpůsobené potištěné kelímky, magnety, sklenice na rty a balzám na rty jsou některé příklady oblíbených nástrojů pro vytváření marží v obchodech se suvenýry – lze je nakupovat ve velkém za nízkou cenu a prodávat za více, aby si maloobchodníci mohli dovolit udržet rozumné ceny u jiných produktů. jako je řemeslně vyrobené zboží.

Prodáváme práce místních řemeslníků

Globální umělecké hnutí v současné době vytváří 34 miliard dolarů ročně a spotřebitelská poptávka po řemeslně vyrobených produktech neustále roste. Zatímco obchody se suvenýry mohou rozhodně těžit z získávání řemeslně vyrobeného zboží z celého světa, maloobchodní prodejci v cestovním ruchu mají jedinečnou příležitost dát zákazníkům ochutnat místní chuť tím, že získávají produkty od řemeslníků ze svých komunit.

Řemeslně vyrobené zboží jsou obvykle produkty s nižší marží, ale jsou to také produkty, které mohou obchodu pomoci odlišit se od konkurence. Řemeslníci vždy hledají pravidelnou práci, takže maloobchodníci mohou někdy vyjednat lepší velkoobchodní ceny tím, že se zaregistrují na určité množství zboží měsíčně.

Na řemeslně vyrobeném zboží je něco zvláštního – nedají se napodobit a turistům umožňují přinést si kousek místní chuti navždy domů.

Šperky jsou výjimečnou kategorií pro řemeslně vyrobené zboží, stejně jako kosmetika (například pleťové vody, koupelové soli, mýdla, parfémy, oleje na vousy atd.). Oblečení je další nejprodávanější kategorií, zvláště pokud má toto oblečení místní slogan, jako je „Use Your Midwestern Manners“ nebo vlastní grafiku, která je jedinečná pro danou oblast.

Zvyšte svou přitažlivost

Nikdo nechce jít do obchodu se suvenýry, který vypadá jako DMV.

Turisté se baví a jedním z nejlepších způsobů, jak maloobchodníci přilákat zákazníky do obchodu, je dát jim ochutnat akci, když projíždějí kolem. Mluvím o nástěnných malbách na budově, jasných barvách, jedinečných sochách a kreativním značení, které značce vyhovuje. Spotřebitelé chtějí, aby obchody se suvenýry, které navštěvují, byly možné na Instagramu, takže maloobchodníci jim mohou dát důvod se tam zastavit tím, že jejich budova dramaticky vynikne od ostatních.

Venkovní nástěnné malby vytvářejí příležitosti pro selfie s hashtagem prodejce. Koneckonců, kdo by neznal někoho, kdo se vyfotil stojící mezi graffiti andělskými křídly? Pohlcující expozice v obchodech jsou další nezbytností pro podniky založené na cestovním ruchu, které chtějí získat proslulost a trakci na sociálních sítích. Když se obchod se suvenýry stane svéráznou turistickou destinací, je mnohem snazší vybudovat kolem značky online komunitu. Následovat bude stálý pěší provoz a pravidelný prodej.

Dejte jim něco k pití

Hádejte, jaký je nejprodávanější produkt u letištních maloobchodníků? Uhodl jsi to-je to voda.

Když jsou zákazníci v pohybu, je snadné vyčerpat základy. Voda (a slazené nápoje) nejenže skvěle vytváří marže, ale je logické, že voda – stejně jako příjemné a klimaticky kontrolované nákupní prostředí – může pomoci turistickým maloobchodníkům udržet zákazníky v obchodech.

Zajímavé je, že se často bude zdát, že maloobchodník myslel na všechno: velký výběr inventáře, spousta selfie stanic, krásný obchod, ale pokud promeškají základní základy, zákazníci budou docházet ze svého obchodu pro Starbucks rychleji než můžete říct: “Už ta skupina odešla?”

Turističtí maloobchodníci v teplých oblastech by měli zvážit přepravu Gatorade nebo podobného elektrolytového boosteru pro zákazníky, kteří se ještě nepřizpůsobili klimatu. Pokud je venku zima, čaj zdarma může zákazníkům výrazně prodloužit nákup. Vše spočívá v tom, že uděláte něco navíc, abyste vytvořili pohodlí a aby nákupní cesta vašich návštěvníků byla úspěšná.

Nabídněte něco pro každý rozpočet

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou rozpočty cestujících stejně rozmanité jako rozpočty průměrného zákazníka. I když si každý rád přinese domů nějakou památku nebo cetku, je důležité, aby maloobchodníci nabízeli širokou škálu cenových bodů, aby zajistili, že i ti, kteří nemají spoustu peněz na spálení, utratí alespoň málo peníze ve svých obchodech.

Aby majitelé obchodů se suvenýry poskytovali nízké ceny za položky, které si skutečně chtějí koupit, musí ušetřit, kde mohou, na provozních nákladech, jako je zpracování plateb. Majitelé kreditních karet utrácejí až o 18 procent více než nakupující používající hotovost, takže si majitelé obchodů nemohou dovolit ne přijímat co nejvíce platebních metod. Identifikace a eliminace skryté náklady na jejich výpisech zpracování plateb však může maloobchodníkům pomoci udržet ceny na nízké úrovni.

Úspěšné obchody se suvenýry nabízejí jedinečné zboží a vzrušující nákupní zážitek pro širokou škálu zákazníků. Aby mohli těžit z rostoucí ekonomiky cestovního ruchu, musí se maloobchodníci orientovaní na cestovní ruch zaměřit na vytváření jedinečného zážitku pro zákazníky stejně jako na získávání zásob – a k tomu, aby to bylo úspěšné, je potřeba kreativita a ochota vyniknout. ze smečky.

Jasmine Glasheen je uznávána jako přední influencerka, spisovatelka, editorka a zástupkyně značky poskytující online i video obsah. Je častým přispěvatelem do mnoha publikací, včetně předních maloobchodních časopisů a zpravodajských webů, technických blogů a četných módních a lifestylových veletrhů. Je přispívající redaktorkou RetailWire, obsahovou vedoucí v Retail Minded a je autorkou mnoha e-knih a whitepapers pro soukromé klienty. Glasheen také poskytuje nové myšlenkové vedení ve formě živého video obsahu, webinářů a podcastů.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *