Současný stav andělských investic pro malé podniky a začínající podniky

Když pandemie udeřila, všichni jsme zůstali s hořkou pachutí v ústech – zvláště jako majitelé firem. Nejistota byla stálá, prodeje a zájem zákazníků byly divoce kolísavé a pro mnoho podniků to bylo méně o plánování na zbytek roku a více o přežití několika příštích měsíců.

Moje společnost Circle 5 Books, která se zaměřuje na webové a marketingové kopírování, nezaujala k pandemii příliš aktivní postoj. Pracujeme a stále pracujeme na dálku a naštěstí je psaní vždy ve velkém stylu.

Jak již bylo řečeno, nedovedu si představit tlaky na jiné malé podniky. Ty, které byly bezprostředně a opakovaně zasaženy, jako je pohostinství a fyzický maloobchod, nyní čelí uzavření.

Znamená to, že pro nás, jako malé podnikatele, máme hotovo? Nebo je ve skutečnosti více příležitostí k růstu, když si uděláme čas a podíváme se?

Financování v době krize

Během zdlouhavé krize může být pro potenciální i současné majitele firem snadné zahodit jakékoli myšlenky na hledání financování. Banky zpřísňují úvěrové kvalifikace, přátelé a rodina mají své vlastní starosti a krizové fondy, jako je PPP, mají omezený rozsah.

Ale co andělská investice? Dělají tak investoři, kteří mají osobní podíl na financování malých podniků, i během hospodářského poklesu? No, to opravdu záleží na tom, co je vaše podnikání a odvětví, kterému slouží.

Pokud otevíráte obchod s domácími mazlíčky, nehledejte andělskou investici. Zkuste najít bezpečnou bankovní půjčku. Pokud však hledáte odvětví, které řeší problém související s COVID, je pravděpodobnější, že na své hřiště přitáhnete anděly.

Takže říkat, že trh je dole, je jen skvělá výmluva, proč to nezkusit. Není to tak idylické. Pokud si myslíte, že nemůžete otevřít dveře své malé firmy, protože nejsou finance, mýlíte se.

Právě teď Angels hledají důvtipné investice, většinou jako zoufalá řešení současných potřeb světa.

Ve skutečnosti právě teď existují tři klíčové oblasti podnikání, které jsou schopny odolat prvnímu výtahu: zdravotnictví, technologie a vzdělávání. Jedná se o sektory malého podnikání, které jsou velmi žádané.

Pokud máte nápad na něco, co vyřeší současnou krizi, díváte se na mnohem větší kola Seed a mnohem utlumenější investici. Seed kola se podstatně rozrostla a andělé ve skutečnosti investují do Seed kol od vypuknutí pandemie dvakrát tolik. Standardní startovací kolo bylo kdysi kolem 75 000 až 150 000 $. Nyní je to až 300 000 $.

Andělé totiž vydělávají peníze investováním do startupů. Když je takových nedostatek, kručí jim v žaludku! Potřebují malé podniky, aby vydělaly peníze, a kvůli nedávným uzavírkám potenciálně ztratily stovky až tisíce společností. Musí najít životaschopné příležitosti, do kterých investovat.

Skupina malých podniků, do kterých lze investovat, je menší

Nejtěžším investičním rozhodnutím, které musí investor Angel učinit, je najít společnost. Vzhledem k tomu, že více než polovina malých podniků letos nebo loni zavřela své brány, je nyní mnohem menší konkurence pro začínající podniky, aby získaly pozornost investora. A jsme svědky vyšších částek investic na delší dobu.

Investoři opět hledají chytrá řešení, která tyto problémy řeší a která mají potenciál zůstat životaschopná i po skončení pandemie. Je to proto, že vědí, že vložením 300 000 USD do počátečního financování pro malý podnik specializující se na řešení problému mohou očekávat větší ROR (míru návratnosti) po delší dobu.

Rizika jsou přijatelnější

Je velká šance, že investoři právě teď riskují. Je to opět proto, že u nich hledá finance stále méně lidí. To jim ponechává méně investičních příležitostí, pokud je neposkytnete.

To neznamená, že se jejich standardy nebo očekávání změnily. Anděl právě teď bude hledat startup, který se snaží vyřešit daný problém se skvělým výhledem pro budoucí aplikace později. Pokud chcete uspět hned teď, vrhněte se do hry s nápadem, který pomůže nebo renovuje současnou krizi a zároveň se budete snažit o růst v pozdějších fázích, jak plyne čas.

Je nyní nejlepší čas začít podnikat?

Mnoho dnes nejznámějších společností bylo založeno během hospodářského poklesu. Například General Motors byla založena v roce 1907 během Velké hospodářské krize. To může být způsobeno potřebou levných dopravních možností v době, kdy byly peněženky většiny lidí mimořádně těsné.

Když udeří recese, znamená to, že musí existovat podnikatelský „umph“, který nám umožní problém vyřešit. Stejně jako každý skvělý podnikatelský plán musíte mít problém a jeho životaschopné, hodnotné a nákladově efektivní řešení. V tomto případě General Motors zajistil rychlejší zpracování informací a přepravu životně důležitých zdrojů po celé zemi.

Velká hospodářská krize byla příležitostí, nikoli rozsudkem smrti. Tak musíme právě teď uvažovat, protože tak o tom uvažují investoři Angel.

Nyní je zde část, které je třeba věnovat pozornost – náklady na založení malého podniku mohou být nyní prakticky bez peněz. Protože se vše stalo virtuálním, režijní náklady na nábytek, kancelářské prostory a vybavení jsou na historickém minimu. To znamená, že to, co by nás před dvěma lety stálo investici 300 000 dolarů, je nyní nulové. Proč nezačít hned?

Začít

Pokud tedy máte nápad na podnikání, nyní je čas skočit do hry. I když ne v oblasti technologií, zdravotnictví nebo vzdělávání, vezměte v úvahu měnící se prostředí pro investory Angel.

Ve skutečnosti se na to podívejte z jejich pohledu. Právě ztratili téměř polovinu svých investic, které šly do malých podniků, které nyní zavírají své dveře. takže je zřejmé, že částka, do které mohou investovat, je desetkrát vyšší, když je desetkrát méně obchodů. Na oplátku hledejte investici se stavem mysli dlouhověkosti.

Představte si zítřejší budoucí problémy a jak tato pandemie může být zlatou příležitostí k úspěchu. Začněte podnikat hned, poznejte své odvětví a prozkoumejte historii. Pak jděte a napište tento obchodní plán a najděte investiční skupinu Angel. Gust.com je hlavním městem investorů Angel. Musíte se tam dostat a začít prezentovat hned, než tuto příležitost využijeme.

No, na co čekáš? Pusťte se do toho a začněte podnikat hned teď!

Ryanu W. McClellanovi bylo pouhých sedmnáct, když začal psát svůj první román, a celý život psal. Nyní přispívá do několika časopisových publikací, má na pultech obchodů šest knih a také několik bezplatných e-knih a za své povídky získal ocenění. V současné době působí jako nezávislý marketingový textař a navštěvuje Florida International University jako hlavní marketing a obchodní mentor prostřednictvím Chapman School Of Business.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *