Vylepšete zkušenosti s UX a SEO

Když něco zaujme, zůstane to v naší paměti. Když se událost dotkne našich emocí a způsobí nám radost nebo nespokojenost. Vše, co souvisí s emocionálním, zůstává v našich vzpomínkách. Proč uvádíme tyto příklady? Protože každý zážitek zůstává v naší paměti a UX a SEO jsou součástí digitálního zážitku.

Chcete vědět, proč jsou tyto dvě často používané zkratky nesmírně důležité v digitálním životě a při zlepšování zákaznické zkušenosti? Pak vám to řekneme.

Co je UX a proč je důležité?

NEBOX, User Experience nebo User Experience Jsou to všechny ty interakce, které má člověk se značkou. Jeho akce se vždy soustředí na uživatele a jejich cílem je vést ho k tomu, aby ve všech ohledech vytvořil co nejlepší zážitek.

Ačkoli se tento termín v současné době používá spíše k označení digitálních produktů, UX je všude. Ano, všude! A ukážeme si to na příkladech. Uvidíme.

  • Když půjdete do kamenného obchodu v obchodním centru a všimnete si, že ceny jsou viditelné a nikoli skryté, pomůže vám to mít dobrou zkušenost a nemusíte se snažit zjistit hodnotu oděvu. To je dobrý UX, protože informace, které potřebujete, máte na dosah ruky v reálném čase a bez námahy.
  • Když vstoupíte na webovou stránku, abyste se dozvěděli o produktu, který si chcete koupit, a rozumíte tomu, co čtete, a doprovodné obrázky pomáhají tento úkol splnit, je to také UX.

Celkem, uživatelská zkušenost umožňuje lidem identifikovat se s produktem nebo službou, aniž by se snažili je pochopit.

Úkoly dobrého UXera (tedy designérů, autorů UX, výzkumníků a kohokoli, kdo je součástí týmu, který se věnuje zlepšování uživatelské zkušenosti) jsou mimo jiné vcítit se a porozumět dobrým emocím i bolestem. které mohou u uživatelů způsobit předsudky nebo špatné momenty.

Kromě, Prostřednictvím této disciplíny se společnosti snaží řešit problémy svých uživatelů vytvářením funkčních a atraktivních rozhraní z hlediska dostupnosti, designu a obsahu.

Nyní přejděme k SEO.

SEO, nejlepší nezastavitelný spojenec na pozici

Slyšeli jste o této zkratce? SEO znamená Search Engine Optimization a je optimalizací ve vyhledávačích pomocí klíčových slov a dalších zdrojů.

Jinými slovy, je to proces, který Používá se ke zlepšení viditelnosti webových stránek v organických výsledcích různých vyhledávačů. (Neplacené. Na to jsou reklamy.)

Uspokojit potřeby vyhledávačů, jako např Googlea lidé zároveň není snadný úkol, ale naštěstí není nemožný. A SEO Je to spojenec, kterého má každý vlastník obsahu k dispozici a kterého by každá společnost měla vzít v úvahu, pokud chce generovat kvalitní obsah, aby se umístila před konkurencí.

The klíčová slovabuď klíčová slova, jsou protagonisty v SEO positioningu. Vše se točí kolem nich a způsobu jejich použití. Například, pokud chci umístit poznámku týkající se „zákaznické zkušenosti“ na Google, přemýšlení o klíčových slovech a jejich správné použití je to, co mi umožní vyšplhat se na pozice a dostat se na vrchol vyhledávače číslo 1 na světě! aniž byste investovali do reklamních pokynů jakéhokoli druhu!

V rámci SEO najdeme 2 velké aspekty:

  • SEO na stránce: techniky určování polohy, které se používají v rámci samotné webové stránky, od jejího designu a textu až po metadata, atribut Alt, H1, H2 a další. Pro lepší pochopení: pokud děláme web o automobilech, je nutné, aby když je online, vyhledávače ho našly a nezůstalo bez povšimnutí. K tomu musí obsahovat určitá interní data, díky nimž jej sledovací „roboty“ umístí.
  • SEO mimo stránku: Jsou to všechny ty strategie, které se provádějí mimo webovou stránku za účelem zlepšení jejího umístění: externí odkazy, publikace v sociálních médiích a další metody propagace webu.

Vše, co pomáhá šířit, je součástí „off the record“ webové stránky.

Spojení UX a SEO

Nicméně, UX a SEO koexistují a pokud správně spolupracují, jsou vysoce účinné. Něco jako nepřekonatelná dvojice ve zlepšování uživatelské a zákaznické zkušenosti a ve způsobu, jakým společnost zlepšuje svůj vztah s lidmi, kteří se rozhodnou používat její značku, produkty a/nebo služby.

SEO v dnešní době není jen o optimalizaci pro vyhledávače. Sdílí převahu uživatele s UX, protože pro koho píšeme, když ne pro lidi?

Ano, je pravda, že první procházení provádějí roboti, kteří umístí článek nebo určitou webovou stránku, ale co se stane, když po této převaze umístění na prvním místě ve vyhledávačích zůstanou kliknutí statická, protože obsah je irelevantní? ?

Vyhledávače navíc zohledňují i ​​chování uživatelů, a proto je každý obsah určen pro někoho a ne náhodný.

Nyní, jak vytvořit obsah pro uživatele a ne pro roboty, s ohledem na strukturu a dynamiku SEO? Samozřejmě s UX.

Uživatelská zkušenost v SEO

Dá se říci, že UX a SEO sdílejí určité pojmy a zde je shrnujeme. Aby byla zkušenost účinná v obou disciplínách, obsah musí být:

  • Užitečný: Někomu to fungovat musí.
  • Použitelný: měl by být snadno použitelný. Co jsme zmínili v předchozích odstavcích o malém úsilí, které musí uživatel vynaložit, aby něčemu porozuměl nebo provedl určitou akci.
  • Žádoucí: která je atraktivní a provokuje k provedení akce. K tomu musí jak obrázky, tak text doprovázet a být účastníky rozhodování uživatele.
  • Najít: a zde je cíl SEO. Lidé musí být schopni snadno najít stránku, značku nebo produkt. Zde se do popředí dostávají klíčová slova a vhodné optimalizace.
  • Přístupné: Stránka musí být přístupná všem uživatelům a to je nezbytnou součástí umístění a dobré uživatelské zkušenosti.
  • Hodnotné: hodnotný obsah, optimalizovaný a vždy blízko. Žádný duplicitní obsah, protože to je jeden z nejhorších postupů při určování polohy.
  • Důvěryhodný: uživatelé musí být schopni důvěřovat vašemu digitálnímu produktu. Pokud tak neučiní, UX i SEO selžou.
  • Člověk: Tento bod přidáváme proto, abyste nikdy nezapomněli, že píšeme a navrhujeme pro lidi, a přestože je hlavním architektem SEO slavný „robot Google“, humanizace je to, co vás odliší od ostatních.

Okouzlení uživatelů, aby si vybudovali loajalitu a vytvořili nezapomenutelné okamžiky

Udržet lidi uchvácené obsahem, produkty nebo službami může být v digitálním světě plném konkurence obtížné.

Jak zvládnout okouzlit uživatele pomocí správného UX a SEO?

  • Vytváření hodnotného obsahu.
  • dělat správné výzkum klíčových slovtedy hledáním klíčových slov, která jsou opravdu zajímavá (v závislosti na výklenku).
  • Analýza konkurence.
  • Vždy naslouchat lidem a rozumět jejich emocím.
  • Provádění analýz a testování. Iterace funguje také v SEO, není exkluzivní pro UX.

Používáte UX a SEO ke zlepšení zákaznické zkušenosti? Pokud ne, je čas začít.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *