Vyskakovací okna — Stojí obtěžování vašich zákazníků za několik přihlášení k odběru newsletteru?

Chtěli jste někdy přimět obchodníky k vášnivé hádce? Je to snadné, stačí se jich zeptat, zda fungují vyskakovací reklamy. Existují pádné důkazy, že mohou fungovat, přičemž některé weby hlásí dvojnásobnou míru předplatného e-mailu a malý nebo žádný dopad na zapojení uživatelů. Uživatelé je však hlasově nemají rádi, přičemž 82,2 % uvedlo, že nemají rádi vyskakovací okna.

Pro obchodníky je obtížné vyrovnat hlasitý uživatelský nesouhlas pozitivními údaji a důvod spočívá v problematické historii vyskakovacích oken.

Proč mají webová vyskakovací okna tak bouřlivou pověst

Nyní se podívejme na historii vyskakovacích oken, abychom lépe porozuměli, jak je nejlépe používat. Jak rostl obchod s webem – rostl i související marketing. Možná si pamatujete na temné časy, kdy všude, kam jsme šli, byla spousta vyskakovacích oken.

Zdrojem této nepříjemnosti byl v 90. letech Ethan Zuckerman a web tripod.com. Podle Zuckermana tento nápad vznikl, když se velká automobilka začala obávat, že se její obsah objevuje na porno stránkách. Vyskakovací reklama byla navržena tak, aby oddělila reklamu od obsahu na stránce a chránila značku inzerenta.

V roce 1997 se epidemie automaticky otevíraných oken rozšířila na stránky po síti, včetně Geocities, AOL a The New York Times. Vyskakovací reklamy byly účinnější než tradiční bannerové reklamy, a to rychle vedlo k rozšíření ohavnějších variant.

Začal se objevovat adware (software vytvořený primárně pro reklamu uživatelům), jako je Gator. Gator byl normálně nainstalován spolu s dalšími bezplatnými aplikacemi. To umožnilo Gatoru shromažďovat data o svých uživatelích a zobrazovat vyskakovací reklamy, aby odpovídaly „zájmům uživatelů“. S tím, jak se vyskakovací reklamy stávaly nepříjemnějšími a invazivnějšími, sílily snahy o jejich blokování. Nyní většina prohlížečů obsahuje nějaké funkce proti vyskakovacím reklamám.

Dnes se vyskakovací reklama vyvinula do poslušnějšího exempláře. Primárně se používá k povzbuzení uživatelů, aby se přihlásili k odběru newsletterů nebo koupili některý z produktů webu. Navzdory tomuto vývoji si většina uživatelů stále spojuje vyskakovací reklamy s dobou raného webu a pro obchodníky se ukázalo, že je obtížné tuto asociaci otřást.

Měli byste používat vyskakovací okna webových stránek?

Navzdory této pohnuté minulosti nemusí být pop-up mor tak virulentní, jak uživatelé říkají. Stejně jako všechno ostatní, vyskakovací okna mají své klady i zápory.

Důkazy ukazují, že stále fungují

Největší profík a pravděpodobně jediný, o který se budete starat, je, že vyskakovací okna jsou jedním z nejlepších nástrojů pro získávání potenciálních zákazníků. 9% míra konverze znamená, že byste mohli získat 90 nových odběratelů nebo prodejů na každých 1 000 uživatelů.

Důkazy neustále dokazují, že navzdory hlasovým stížnostem uživatelé využívají vyskakovací reklamy. Studie od společnosti Sumo zjistila, že průměrná míra konverze vyskakovacích reklam byla 3 %, průměr nejvýkonnějších vyskakovacích oken byl 9 % a že jedna obzvláště dobrá vyskakovací reklama měla 50% míra konverze.

Tato zjištění byla znovu a znovu potvrzována a stále se objevuje stejná zpráva: Uživatelé říkají, že je nenávidí, ale budou důsledně pracovat s dobře navrženými vyskakovacími okny. které zážitek spíše přidávají, než aby od něj odváděly pozornost.

Jsou užitečné pro propagaci nového nebo důležitého obsahu

Vyskakovací okna lze také použít k přesměrování uživatelů na konkrétní obsah na vašem webu. Může to být něco jako základní stránka, kterou uživatel může potřebovat vidět (např. FAQ nebo zásady vracení zboží). Umístění těchto druhů vyskakovacích oken může být obtížné určit. Analytics by měla pomoci určit, kde by návštěvníci mohli uvíznout, a měla by být otevřená užitečnému vyskakovacímu oknu.

Častěji se vyskakovací okna orientovaná na navigaci používají ke zvýraznění nové stránky nebo položky na prodej. To je užitečné zejména předtím, než vyhledávače vyberou nové stránky a zobrazí je ve výsledcích organického vyhledávání. Za tímto účelem by vyskakovací okna měla být umístěna na stránky s vysokou návštěvností.

Načasování těchto vyskakovacích oken je kriticky důležité. Více o tom naleznete níže v části Načasování je vše.

Vyskakovacím problémům, kterým je třeba se vyhnout

Vyskakovací okna však mají určité nevýhody. Nejzřetelnější je, že mohou narušit tok vašeho webu a mohou urazit malou část uživatelů natolik, že již nechtějí zapojovat. To lze zmírnit pomocí osvědčených postupů.

Ale pravděpodobně větším problémem je, že uživatelé získaní pomocí vyskakovacích oken nejsou tak angažovaní jako ti, kteří se zaregistrovali prostřednictvím vstupních stránek. I tento problém lze omezit navržením správných vyskakovacích oken a jejich správným zacílením.

Jak vytvořit poutavá a užitečná vyskakovací okna

Vyskakovací okna jsou při správném použití neocenitelným nástrojem pro generování potenciálních zákazníků. Musíte se ale vyhnout odhánění uživatelů. Naštěstí existuje velké množství studií o tom, jak uživatelé interagují s vyskakovacími okny. Kombinací toho s vlastními zkušenostmi můžete vytvořit úspěšná vyskakovací okna.

1. Navrhněte pro své publikum

Prvním krokem k vytvoření skvělého vyskakovacího okna je vylepšit obsah. Chcete-li to provést, musíte strávit čas pochopením toho, co pro vaše publikum funguje. Obecně je však dobrým výchozím bodem ujistit se, že máte:

  • Chytlavý titulek
  • Světlé barvy
  • Jedinečná nabídka
  • Silná výzva k akci (CTA).
  • Chytlavý obrázek.

Možná nebudete potřebovat všechny tyto věci, ale klíčem je vytvořit něco, co upoutá pozornost, aniž by obtěžovalo vaše uživatele. To znamená, že musí být podhodnocený (žádné blikající animace). Někdy stačí jen čtyři slova s ​​polem pro zachycení e-mailu. Jindy budete muset vyrobit něco složitějšího. Bez ohledu na to, co děláte, dbejte na to, abyste snížili tření tím, že ponecháte snímací pole jednoduché.

Je také důležité mít na paměti svou jedinečnou hodnotovou nabídku. Produkt je důležitý, ale uživatelé jsou:

  • O 11,9 % vyšší pravděpodobnost, že klikne na vyskakovací okno, pokud nabízí slevu
  • O 4,8 % vyšší pravděpodobnost, že mohou něco vyhrát
  • O 4,4 % vyšší pravděpodobnost, pokud vědí, že získají přístup k exkluzivním nabídkám.

Pokud dokážete správně snoubit tyto prvky, máte základ svého vyskakovacího okna vyřešen. Pamatujte, že design je pouze prvním krokem.

2. Načasování je všechno

Jedním z klíčových hnacích faktorů pro jakoukoli reklamní kampaň, ale zejména pro vyskakovací okna, je kontext. Pokud se vyskakovací okno zobrazí ve špatnou chvíli, může způsobit více škody než užitku. Ve správném kontextu může mít vyskakovací okno konverzní poměr vyšší než 40 %. Nesprávný kontext může způsobit okamžité selhání.

Řekněme, že jste napsali novou e-knihu a chcete povzbudit své zákazníky, aby si ji koupili. Musí nejprve pochopit, co váš web nabízí, a proč by se o e-knihu měli starat, než se jim o ní zmíníte. Jinými slovy, potřebují kontext o vaší nabídce.

Chcete-li poskytnout kontext, musíte vyskakovací okna dokonale načasovat. To bude vyžadovat určité vytáčení, ale existuje několik osvědčených postupů:

  • Nikdy nezobrazujte vyskakovací okno při vstupu na stránky, ale nečekejte déle než 60 sekund, jinak riskujete ztrátu uživatelů.
  • Chcete-li maximalizovat zapojení, měli byste vyskakovací okno načasovat do okamžiku, kdy se uživatel připojí k vašemu obsahu.

3. Nepoužívejte nadměrně vyskakovací okna

Jaká je hlavní stížnost na vyskakovací okna? 45 procent uživatelů si stěžuje, že jsou všude. Tento problém se ještě zhorší, pokud své uživatele neustále bombardujete vyskakovacími okny. Dalších 19,2 % uživatelů je naštvaných, když vidí stejné vyskakovací okno pokaždé, když navštíví váš web.

Pokud obtěžování uživatelů nebylo dostatečnou motivací, zamyslete se nad snížením návratnosti. Jsou stránky, které mám rád, např. Opatrovníkale nyní zcela ignoruji jejich žádosti o platby nebo o to, abych se zaregistroval, protože jsem z jejich vyskakovacích oken otupěl.

Naštěstí se to dá snadno napravit. Aby byla vaše vyskakovací okna úspěšná, musíte je pečlivě zacílit. Na svém webu tedy nepoužívejte plošná vyskakovací okna. Přizpůsobte je konkrétní části obsahu, se kterou váš uživatel komunikuje. Kromě toho byste měli využívat soubory cookie, aby se běžným návštěvníkům příliš často nezobrazovala vyskakovací okna.

TL; DR? Vyskakovací okna jsou skvělá, když se používají správně

Nyní je pravděpodobně nejlepší čas podívat se na přidávání vyskakovacích oken na váš web. Přestože pandemie byla pro podniky obecně těžká, objevilo se několik světlých míst. Některá odvětví online podnikání prudce vzrostla, přičemž konverze a příjmy byly taženy vyskakovacími okny. Například obchodní a finanční weby, včetně zpravodajských webů jako Bloomberg.com, online makléřů jako Schwab a webů s recenzemi makléřů, zaznamenaly exponenciální nárůst návštěvnosti a příjmů.

Klíčovým poznatkem je, že vyskakovací okna jsou cenným nástrojem pro přidání na váš web. Ale jsou jen jednou částí vašeho arzenálu. Bez skvělého obsahu, silného háku a dokonalého načasování vám vyskakovací okna moc nepomohou.

Pokud správně naplánujete strategii vyskakovacích oken, může se pro vás stát jedním z nejlepších způsobů, jak přilákat nové registrace nebo potenciální zákazníky, aniž by to omezovalo zapojení.

Saul spolupracoval s řadou startupů, od krypto společností po rozvíjející se společnosti zabývající se technologií AR a VR. Využil své zkušenosti v oblasti marketingu a komunikace, stejně jako talent pro vyprávění příběhů, aby pomohl těmto společnostem najít mezery mezi investory a trhem. Nyní používá toto pozadí k identifikaci nejnovějších trendů, které se startupy snaží zachytit, a vysvětlit, co by mělo fungovat a co pravděpodobně selže.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *